STOKI, WYCIĄGI NARCIARSKIE
W CZESKICH
KARKONOSZACH

KARKONOSZE

Odkryj doskonałe warunki narciarskie w:
 • Mala Upa
 • Pec po Śnieżką
 • Cerna Hora
Z nowoczesnymi wyciągami i atrakcyjnymi nartostradami.

PIASKOWY KOŃ - MOUNTAIN LODGE & SPA

Wykorzystaj tę wyjątkową lokalizację domków, aby odkryć mnóstwo  atrakcji turystycznych i pięknych miejsc.

NAJLEPSZY CZAS NA PRZYJAZD

Cały rok - Odkryj urok wszystkich pór roku, w górach
Image

OŚRODKI NARCIARSKIE - MALA UPA

STOKI NARCIARSKIE - MALA UPA - 32 KM OD PIASKOWEGO KONIA

fas fa-skiing
Zawsze sprawdzaj aktualne godziny otwarcia i warunki narciarskie, aby upewnić się, że wybrany stok narciarski jest dostępny w dogodnym dla Ciebie czasie.
Image

SKiMU - MALA  ÚPA

MALA UPA - CZECHY

fas fa-skiing
SKiMU - MALA  ÚPA - przy granicy z Polską
Tel. +420 499111024
Horní Malá Úpa 130
54227 Malá Úpa, Krkonoše
Czech Rep.

https://www.skimu.cz


W Miejscowości Mala Upa, we wschodniej części Karkonoszy, blisko granicy z Polską, znajduje się ośrodek narciarski SKiMU.
Malá Úpa oferuje idealne warunki i możliwości do uprawiania narciarstwa i innych sportów zimowych.
Stoki w Małej Úpie mają różny stopień trudności. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani narciarze znajdą tu swoje miejsce. Dla początkujących dostępne są łagodne stoki i parki dla dzieci. Bardziej odważni narciarze mogą wybrać niebieskie i czerwone stoki.

Ośrodek SKiMU Mala Upa składa się z dwóch lokalizacji:
 • Centrum Pomezki
 • Centrum U Kostela
Cały teren połączony jest wyciągami, stokami i łącznikami, dzięki którym narciarze mogą przemieszczać się pomiędzy obszarami (Pomezky i U Kostela) na nartach.

CENTRUM POMEZKI

Dolna stacja wyciągu na wysokości 1050 m n.p.m
Gwarancja wysokiej jakości śniegu przez cały sezon – automatyczne naśnieżanie.
Restauracja bezpośrednio na stoku (Skimu House)
Dziecięcy Ski Park z całkowicie zadaszonym pasem dywaników do biegania (75 m, obok Centrum Hořec).

Na terenie Pomezki znajduje się wyciąg i stok podzielony na część górną o stopniu trudności odpowiadającym kolorowi czerwonemu i część dolną o stopniu trudności odpowiadającym kolorowi niebieskiemu. Dolna stacja wyciągu Pomezky znajduje się na wysokości 1050 m n.p.m., co czyni ją jedną z najwyższych tras narciarskich w Czechach. Duża wysokość i automatyczne systemy naśnieżania gwarantują wysokiej jakości pokrywę śnieżną przez cały sezon.

W pobliżu ośrodka Hořec, w pobliżu stoku Pomezky, znajduje się również dziecięcy Skimu Park z różnymi pomocami do nauki jazdy na nartach , nowo z przedłużonym zadaszonym pasem dywanowym (75m) . Stoki Pomezky 1000 i stok w Skimu Parku są zasypywane śniegiem przez w pełni automatyczne armatki śnieżne. Skimu House restauracja i après-ski , są otwarte tuż przy stokach.  Budynek w dużej mierze przeszklony umożliwia bezpośredni widok na cały stok.

Kupując karnet jednodniowy lub kilkudniowy, zyskujesz znaczne zniżki na terenach sportowych Centrum Sportu (badminton, tenis, ricochet). Dodatkowe korzyści dla gości przebywających w Małej Úpie zapewnia pakiet usług Skimu Pack .CENTRUM U KOSTELA

Dolna stacja wyciągu na wysokości 990 m n.p.m
Gwarancja wysokiej jakości śniegu przez cały sezon – automatyczne naśnieżanie
Dziecięcy park narciarski
Stok slalomowy

Trasa slalomowa ze stałym timerem. Sprawdź swoje siły z przyjaciółmi na stoku slalomowym ze stałym timerem. Korzystanie ze stoku jest bezpłatne.

Na teren U Kostela składa się pięć tras zjazdowych obsługiwanych przez cztery wyciągi , natomiast górna część stoku U Kostela 1000 odpowiada stopniowi trudności oznaczonemu kolorem czerwonym. Stopień trudności pozostałych tras odpowiada kolorowi niebieskiemu. Obszar U Kostela jest również technicznie pokryty śniegiem. W okolicy znajduje się także dziecięcy Skimu Park i bufet pod stokiem narciarskim U Dědka dla dzieci.
Trasy zjazdowe ośrodka U Kostela prowadzą po południowo-zachodnim stoku Pomezní hřeben, zapewniając wyjątkowe widoki na najwyższy szczyt Czech – Śnieżkę. 

Wyciągi:
 • Pomezky     holowniczy     1 000  m     1 200  os./h
 • Park dla dzieci Pomezky – zadaszony pas     holowniczy     75 m     850 osób/godz
 • Trautenberk     holowniczy     600 m     900 osób/godz
 • Kolbenka     holowniczy     400 m     789 osób/godz
 • Rennerovka     holowniczy     430 m     1105 osób/godz
 • U Kostela 1000     holowniczy     1200 m     1000 osób/godz
 • U Kostela 400     holowniczy     400 m     700 osób/godz
 • Park Dziecięcy U Kostela - wyciąg dla dzieci     holowniczy     70 m     150 osób/godz
 • Hýbnerka     holowniczy     270 m     500 osób/godz

Ośrodek dysponuje maszynami do produkcji sztucznego śniegu, a także regularnie ratrakowanymi trasami biegowymi o długości 10 km.

Do stacji narciarskiej SKiMU należy centrum sportowe SKiMU, z wielofunkcyjnymi halami sportowymi, najwyżej położonym kortem do ricocheta w Czechach, siłownią, sauną i nowym barem SKiMU przy trasie zjazdowej.

W miejscowości Mala Upa znajduje się baza restauracyjna, w tym również lokalny browar na wysokości 1045 m.n.m:

 • Trautenberk – Pivovar. Založeno 1045 m.n.m.
         +420 733 746 444
         Horní Malá Úpa 87, 542 27 Malá Úpa-Pec pod Sněžkou    1, Czechy

https://www.pivovartrautenberk.cz
Image
Image
Image
Image
Image

SKI RESORT - CERNA HORA

CERNA HORA - CZECHY

fas fa-skiing
SKI RESORT INFOLINIA
+420 734 153 153 (8:00–16:00)
Černohorská 265, 542 25 Janské Lázně

https://www.skiresort.cz/pl/skiarealy/cerna-hora/


OŚRODEK NARCIARSKI CERNA HORA - Trasy narciarskie o długości nawet trzech kilometrów, warto także skorzystać z jedynej w Republice Czeskiej ośmioosobowej kolejki gondolowej lub najszybszej, nowoczesnej, podgrzewanej  sześcioosobowej kanapy Hofmanky Express.

Černá hora nie jest ośrodkiem tylko dla doświadczonych narciarzy. Duży teren dla dzieci LIVE park Formánky znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie głównych tras zjazdowych. LIVE park wyposażony w ruchomy chodnik i pomoce dydaktyczne oferuje idealne zaplecze dla lekcji narciarstwa, oficjalnie prowadzonych przez szkołę SkiResort Live. Na terenie LIVE parku czekają także tory do snowtubingu, wypożyczalnia sprzętu sportowego i rodzinna restauracja Hospůdka na Formánkách.


Kolejki liniowe i wyciągi:
 • A1 Černohorský Express     2300 m     1875 os./h
 • A2 Protěž     1300 m     1800 os./h
 • A3 Anděl     1100 m     1000 os./h
 • A4 Hofmanky Express     1200 m     2400 os./h
 • A5 Sport 1     250 m     800 os./h
 • A6 Sport 2     200 m     500 os./h
 • A7 Formánek 1     300 m     700 os./h
 • A8 Formánek 2 - pojízdný pás     125 m     900 os./h
 • A9 Formánek 3     250 m     500 os./h
 • A10 Idyla     400 m     800 os./h
 • A11 Košťálka 1     550 m     800 os./h
 • A12 Košťálka 2     400 m     1000 os./h

Nartostrady - 17 różnych tras od 250m długości do 2600m.

Trasy narciarskie o długości nawet trzech kilometrów, warto także skorzystać z jedynej w Republice Czeskiej ośmioosobowej kolejki gondolowej lub najszybszej, nowoczesnej, podgrzewanej  sześcioosobowej kanapy Hofmanky Express.

Na Černé hoře znajdują się także najdłuższe trasy zjazdowe narciarstwa wieczorowego; Protěž o długości 1,6 km, z przytulną restauracją o tej samej nazwie przy dolnej stacji kolejki linowej.

Szkoła narciarska, wypożyczalnia, centrum testowe, punkt serwisowy i sklep sportowy SkiResort Live znajduje się w budynku dolnej stacji kolejki gondolowej.
Sprzęt narciarski można wypożyczyć bezpłatnie dzień wcześniej od godz. 14. Unikną Państwo wtedy porannych kolejek w wypożyczalni, a świeży „sztruksik“ po ratraku będzie czekał.
Największy wybór kompletów nart dla dzieci w wypożyczalni przy LIVE parku Formánky.
Dla dzieci w wieku poniżej 5 lat oferowane są, w szkole narciarskiej  zajęcia „Mały Narciarz“, do których wypożyczenie sprzęty narciarskiego wraz z kaskiem jest bezpłatne.
Trasę slalomu giganta można wypróbować na nartostradzie Sport 3 na szczycie Černé hory.

Na wieczornych jazdach można poczuć głód. Właśnie dlatego, zaraz przy dolnej stacji kolejki linowej Protěž czeka na gości wspaniała restauracja, w której można się ogrzać przy kominku.

 Polecamy wieczorny zjazd na sankach z przewodnikiem ze SkiResort Live po najstarszej trasie saneczkowej w Czechach, która prowadzi z Černé hory.
W ciągu dnia mogą Państwo zjeżdżać po tej trasie samodzielnie. Wypożyczalnia sanek znajduje się w budynku dolnej stacji (1 piętro).
Image
Image
Image
Image
Image
Image

SKI RESORT - PEC POD ŚNIEŻKĄ

PEC POD ŚNIEŻKĄ - CZECHY

fas fa-skiing
SKI RESORT INFOLINIA
+420 734 153 153 (8:00–16:00)
Černohorská 265, 542 25 Janské Lázně

https://www.skiresort.cz/pl/skiarealy/cerna-hora/


OŚRODEK NARCIARSKI  PEC POD  SNEZKOU - Nartostrady po obu stronach malowniczej doliny z widokiem na najwyższą górę Republiki Czeskiej i karkonoskie grzebienie. Pec pod Sněžkou to górski kurort z rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, 14 kilometrami tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, a poza tym Funline z nakłonionymi zakrętami, pofałdowaniami terenu i tunelem.

 Znajduje się tu także trasa slalomu giganta z pomiarem czasu lub radar do pomiaru prędkości. W wspaniale przygotowanym snowparku i funparku na nartostradzie Zahrádky zarówno doświadczeni, jak i początkujący narciarze mogą spróbować freestyle.


W dolnej części trasy zjazdowej znajduje się rodzinna i edukacyjna strefa LIVE park Javor z ruchomymi chodnikami, biurem szkoły narciarskiej i wypożyczalnią SkiResort Live.


Na narty warto wybrać się również wieczorem, nartostrada Javor jest w wybrane dni oświetlona od godziny 18 do 21. By łatwiej i szybciej poruszać się po Pecu pod Sněžkou warto skorzystać z 3 linii autobusowych tzw. CITY busów. Do pozostałych 5 ośrodków SkiResortu dowożą skibusy na liniach szkieletowych.


Kolejki liniowe i wyciągi:
B1 Javor 1     1000 m     1060 os./h
B2 Javor 2     1000 m     1060 os./h
B3 Hnědý vrch     1200 m     1460 os./h
B4 Smrk     800 m     1000 os./h
B5 Zahrádky Express     900 m     1960 os./h
B6 Zahrádky 2     500 m     1060
B7 Klondike     360 m     900 os./h
B8 U lesa     350 m     560 os./h
B9 Mulda     550 m     800 os./h
B10 Eso     320 m     620 os./h
B11 Přibližovák - pojízdný pás     85 m     1200 os./h
B12 Javor - pojízdný pás     90 m     1200 os./h
B13 Javořák     600 m     1040 os./h
B15 Slovan     450 m     580 os./h

Nartostrady - 20 różnych tras od 350m długości do 1300m.OŚRODEK NARCIARSKI  ČERNY DUL - szerokie trasy zjazdowe na ten najlepszy carvingowy łuk można znaleźć w ośrodku Černý Důl. Wspaniale tu pojeżdżą na nartach przede wszystkim rodziny z dziećmi. Łagodne trasy obsługują dwa wyciągi krzesełkowe. W bezpośrednim sąsiedztwie czteroosobowej kanapy Family Express znajduje się największe centrum nauki jazdy na nartach SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC.
W LIVE parku Černý Důl z dwoma ruchomymi chodnikami i wyciągiem dla dzieci zajęcia prowadzi szkoła narciarska SkiResort Live. Na terenie ośrodka znajduje się także wypożyczalnia SkiResort Live.
Na nartostradzie znajduje się również zabawna trasa Funline z nakłonionymi zakrętami i trasa slalomu giganta z pomiarem czasu.

Aby dotrzeć z pensjonatu na nartostrady w Černém Dole można skorzystać z tzw. CITY busa. Od właściciela pensjonatu powinni Państwo otrzymać bilet, tzw. skibusenku. Do ośrodka Černá hora można w ciągu 10 minut dojechać Skibusem niebieskiej linii szkieletowej, a stąd do Pece pod Sněžkou najłatwiej dojechać ratrakiem SkiTour.
Parking na terenie ośrodka jest bezpłatny.
 
Kolejki liniowe i wyciągi:
C1 Family Express     1000 m     2400 os./h
C2 Saxner     1050 m     1800 os./h
C3 Skalka     500 m     1240 os./h
C4 Bönischovy Boudy     600 m     1000 os./h
C5 LIVE park -Veronika     170 m     675 os./h
C6 LIVE park - pojízdný pás 1     100 m     1200 os./h
C7 LIVE park - pojízdný pás 2     30 m     500 os./h

Nartostrady - 12 różnych tras od 100m długości do 1400m.OŚRODEK NARCIARSKI VELKA UPA - mniejszy ośrodek z dużą różnicą wysokości. W Velké Úpě można jeździć na nartach bez kolejek nawet w tym najpopularniejszym czasie. Tuż obok dolnej stacji kolejki linowej Portášky znajduje się LIVE park dla dzieci z ruchomym chodnikiem dla klientów szkoły narciarskiej SkiResort Live. Stok narciarski dla dzieci Sagasserky znajduje się na Portáškách, przy górnej stacji kolejki linowej.
W Velké Úpě, w dolnej stacji kolejki linowej Portášky znajduje się biuro szkoły narciarskiej, wypożyczalnia, centrum testowe i świetny punkt serwisowy SkiResort Live. 
Piękniejsze widoki niż z nartostrady Portášky trudno znaleźć w Karkonoszach.
Pec pod Sněžkou i Velká Úpa są połączone skibusami linii 2, i 1.
Przejazd z jednego ośrodka do drugiego zabiera tylko kilka minut.

Kolejki liniowe i wyciągi:
D1 Portášky     1470 m     1300 os./h
D2 Hofer     905 m     1200 os./h
D3 Modřín     530 m     1200 os./h
D4 Sagasserovy boudy     200 m     400 os./h

Nartostrady - 3 różne trasy od 250m długości do 1600m.


OŚRODEK NARCIARSKI SVOBODA NAD UPOU (CZ) - najmniejszy z ośrodków SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC jest idealnym miejscem dla rodzin z małymi  dziećmi i dla początkujących narciarzy. Trasy zjazdowe zbiegają się w jednym miejscu, dzięki czemu  z tarasu FordBaru mają Państwo możliwość obserwacji postępów  w umiejętnościach narciarskich swoich dzieci.

Kolejki liniowe i wyciągi:
E1 Duncan     350 m     700 os./h
E2 U lesa 1     250 m     500 os./h
E3 U lesa 2     350 m     800 os./h

Nartostrady - 3 różne trasy o długości 350m.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Odkryj moc zimowych atrakcji i doświadcz niezapomnianych emocji, podążając za swoją pasją do sportów zimowych.

Luksusowe domy w górach.
Jacuzzi, sauna,
podgrzewany basen
- na wyłączność

Image
© 2024, Piaskowy Koń - Mountain Lodge & SPA

Adres

Piaskowy Koń
58-520 Mniszków 6B/6C
woj. dolnośląskie
Polska

Rezerwacje i zapytania

Obserwuj nas

Lubimy ciasteczka, a Ty?
Na naszej stronie internetowej używamy ciasteczek (plików cookie).
Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies).
Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Pamiętaj proszę, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne, a dokonanie rezerwacji nie będzie możliwe.