Jeśli szukasz

wypoczynku w ciszy, spokoju, gwieździstych nocy, saren pasących się za oknem, śpiewu ptaków, szumu starych drzew, zapachu kwiatów z otulających Ciebie łąk,  to takim miejscem są domki w górach 'Piaskowy Koń'.

Bliskość gór - Karkonoszy, szlaków turystycznych, bajkowej architektury zamków, pałaców, historycznych miejsc, dawnych kopalni oraz cudów natury - wszystko na wyciągnięcie ręki.

 

Piaskowy Koń to luskusowe, drewniane domki w górach (Karkonoszach) z kominkiem i basenem. Te klimatyczne domy wprowadzają ciepły nastrój w chłodne jesienno-zimowe dni, a w upalnych chwilach zapraszają do kąpieli w prywatnych basenach z magicznymi widokami na góry.

 

Domki stoją na malowniczych góskich łąkach w maleńkiej, cichej miejscowości Mniszków, w samym sercu Rudawskiego Parku Krajobrazowego, na grzbiecie gór Rudaw Janowickich (Karkonosze, okolice Karpacza). Zapewniają spokój i odprężenie w otoczeniu piękna natury. 

Zaletą górskich domków Piaskowy Koń jest cisza, spokój, bliskość wielu atrakcji i szlaków turystycznych. Drewniane domki są oddalone od siebie i innych zabudowań tak, aby całkowicie zapewniały prywatność i przestrzeń.

 

Górskie domki Piaskowego Konia są idealną bazą wypadową do...

Browar Miedzianka - restauracja 20 min. od Piaskowego Konia Miedzianka - Browar z restauracją, miasto-widmo (20 min spacerem)

Zamek Bolczów- ruiny średniowiecznego zamku - 1 godzina od Piaskowego Konia Zamek Bolczów, Kolorowe Jeziorka (godzina spacerem)

Dolina Pańaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej Dolina Pałaców i Ogrodów (otacza Piaskowego Konia)

Monumentalne skały Rudaw Janowickich monumentalne skały (Sokoliki, Skalny Most, Starościńskie Skały i wiele innych), liczne szlaki turystyczne – wszystko w na wyciągnięcie ręki

Karkonosze i Śnieżka 1603 m n.p.m. (20 km)

Karpacz - 20 km (Kościółek Wang, wyciąg na Kopę - pod Śnieżką)

Szklarska Poręba -35 km (Wodospad Szklarki i Kamieńczyka, Huta Julia, wyciąg na Szrenicę)

Zamek Książ - trzeci co do wielkości w Polsce - 49 km

Czechy:

Skalne Miasto (Adrspach / Teplice n. Metui) - 49 km
Pec pod Sniezku - kolej gondolowa na Śnieżkę - 49 km
Cerna Hora - ścieżka w koronach drzew i stacje narciarskie - 55 km
Dvur Kralowe (ZOO) - safari samochodem wśród dzikich zwierząt - 70 km
Praga - 180 km

 

 

...i wielu innych