Narty - stoki i szlaki

Rudawy Janowickie i Karkonosze są wręcz wymarzone do uprawiania sportów narciarskich. W regionie dostępnych jest kilkadziesiąt stoków narciarskich, a w najbliższej okolicy noclegi - dwa.

Jeden z nich w Strużnicy (ok. 15 min. jazdy, niewielki oświetlony stok z przepiękną panoramą Lwiej Góry i Starościńskich Skał, w cenie karnetu można skorzystać z instruktora jazdy), drugi wyciąg znajduje się w Czarnowie (ok. 30 min. jazdy, dwa stoki, również z oświetleniem).

Większy wybór jest w nieodległym Karpaczu (ok. 30 min. jazdy) oraz Szklarskiej Porębie. Stosunkowo szybko można dojechać również do czeskich sąsiadów (ok. 40 min.), gdzie infrastruktura narciarska jest znacznie bardziej rozbudowana.

Sprawdź sam warunki narciarskie (orientacyjne odległości podane w odniesieniu do domku w Mniszkowie):

  • Karpacz  (ok. 30 min. samochodem).

Oprócz narciarstwa zjazdowego w Rudawach i Karkonoszach można również uprawiać narciarstwo płaskie - biegowe, czy ski touring. Podejścia nie są bardzo wymagające, a wrażenia z rozciągającej się panoramy Karkonoszy są niezapomniane. W niewielkiej odległości od Mniszkowa znajdują się Jakuszyce z trasami biegowymi, a jadąc dalej dojechać można do Harrachova i podziwiać zawody w skokach narciarskich.

Jest to sport dla wszystkich. Pomaga nie tylko poprawić kondycję, lecz jest sensownym powodem do spędzenia chwil z rodziną na łonie natury.
Podczas takiego spaceru na nartach wzrasta poziom endorfiny (tzw. hormonu szczęścia), który wywołuje doskonałe samopoczucie i zadowolenie z siebie.

Domek w górach - kontakt

Zarezerwuj pobyt w Chacie
telefonicznie lub mailowo:

+48 609 136 056

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

 

Masz wątpliwości? Sprawdź nas!

Polub nas na Facebooku!

Dom, nocleg, agroturystyka, góry

  • Chata Piaskowy Koń jest wolnostojącym, niezależnym, górskim drewnianym domem do wynajęcia.
  • Nocleg w domu przewidziany jest dla 1 - 8 osób.
  • Górski domek funkcjonuje jako agroturystyka, ale ma charakter w pełni wyposażonego domu jednorodzinnego.
  • Obiekt noclegowy jest wpisany do ewidencji obiektów świadczących usługi hotelarskie, nie będącego obiektem hotelarskim, prowadzonej przez Wójta Gminy Janowice Wielkie (nr UH/2/2012).
  • Dom położony jest we wsi Mniszków w górach - Rudawach Janowickich, które przylegając do Karkonoszy są jednym z pasm Sudetów.
  • Mniszków leży w środku Rudawskiego Parku Krajobrazowego (Kotlina Jeleniogórska), na terenach Specjalnych Siedlisk Ochrony - Natura 2000 oraz w centrum Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.
  • Pobliskie miejscowości to m.in. Karpacz, Jelenia Góra, Szklarska Poręba, Janowice Wielkie, Trzcińsko, Kamienna Góra, Mysłakowice, Bukowiec, Wojanów, Łomnica.

Lubisz Chatę Piaskowy Koń?

Rudawy Janowickie / Karkonosze

Rudawski Park Krajobrazowy

Rudawy Janowickie - dziewicze góry przyklejone do Karkonoszy, malownicze widoki na inne pasma górskie, tajemnicze formacje skalne...

Dolina Pałaców i Ogrodów

Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej stanowi unikat na skalę światową po Zamkach nad Renem czy Loarą.

Kolorowe Jeziorka

Kolorowe Jeziorka - jedno z piękniejszych miejsc Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Położone są na północnym zboczu Wielkiej Kopy w pobliżu miejscowości Wieściszowice.

Aktywnie w okolicy

Narty - stoki i szlaki narciarskie

Rudawy Janowickie i Karkonosze są wręcz wymarzone do uprawiania sportów narciarskich. W niewielkiej odległości od naszego górskiego domu dostępnych jest kilkadziesiąt stoków narciarskich.

Szlaki turystyczne

Na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego i Karkonoszy dostępnych jest wiele szlaków pieszych, konnych, rowerowych oraz narciarskich. Nocleg w naszym górskim domku zlokalizowany jest niemal przy wszystkich rodzajach szlaków.

Wspinaczka, buldering i skałki

Rudawy cieszą się ogromną popularnością wśród osób uprawiających wspinaczkę skałkową. Zaczynali tu m.in. Wanda Rutkiewicz, czy Jerzy Kukuczka... Nocleg w Mniszkowie jest świetną bazą wypadową dla miłośników tego sportu.