Stylowy, drewniany dom w górach z zadaszonym tarasem, utrzymany w ciepłym, wiejskim klimacie. W domku jest wiele przestrzeni pozwalającej spędzać komfortowo czas zarówno w ciągu dnia (duży salon z kominkiem, zadaszony taras), jak i w nocy (dwie przytulne sypialnie).

Powierzchnia użytkowa domu to 80 m2. Pozwala to wygodnie odpoczywać 6 osobom. Istnieje możliwość skorzystania również z sofy w salonie kominkowym, na której swobodnie mogą spać kolejne 2 osoby (łącznie 8 osób). Nie jest to typowa agroturystyka, ponieważ cały dom, jak i okalający teren jest do wyłącznej dyspozycji Gości.

Piaskowy Koń posadowiona jest na rozległej ponad 2-hektarowej działce z dwoma małymi stawami i szumiącym potokiem. Nie trzeba się zatem martwić o sąsiedztwo. Chatę otaczają łąki, lasy, góry (przyklejone do Karkonoszy - Rudawy Janowickie) i piękne widoki.

Na tarasie Goście mają do dyspozycji zamykane pomieszczenie na różne sprzęty (rowery, narty, siodła, wózki, itp.) oraz meble tarasowe (stół, ławkę, krzesełka i leżaki).

Zimą można skorzystać z sanek (wokół jest wiele stoków, z których można pozjeżdżać).

Dom jest przyjazny dzieciom. Rodzice nie muszą zabierać ze sobą dużych gabarytowo bagaży, jak łóżeczko dla niemowlaka, krzesełka do karmienia, nocnika, zabawek do piaskownicy, itp. Te rzeczy dostępne są na miejscu! Dla najmłodszych przygotowaliśmy m.in. ogrodzony plac zabaw, mnóstwo zabawek, specjalny kącik dla dzieci, gry i książki, a także akcesoria dla niemowlaków. Więcej o dostępnych udogodnieniach w Ofercie.

Również zwierzęta są mile widzianymi gośćmi.

Dla psów przygotowane jest legowisko, a dla wszystkich zwierząt - miski do karmienia (średniej wielkości). Nie trzeba się zadem martwić, co zrobić ze swoim pupilem na czas urlopu - najlepiej zabrać go ze sobą do Piaskowego Konia!

Zobacz również:  Chata | Parter | Piętro | Otoczenie

Domek w górach - kontakt

Zarezerwuj pobyt w Chacie
telefonicznie lub mailowo:

+48 609 136 056

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

 

Masz wątpliwości? Sprawdź nas!

Polub nas na Facebooku!

Dom, nocleg, agroturystyka, góry

  • Chata Piaskowy Koń jest wolnostojącym, niezależnym, górskim drewnianym domem do wynajęcia.
  • Nocleg w domu przewidziany jest dla 1 - 8 osób.
  • Górski domek funkcjonuje jako agroturystyka, ale ma charakter w pełni wyposażonego domu jednorodzinnego.
  • Obiekt noclegowy jest wpisany do ewidencji obiektów świadczących usługi hotelarskie, nie będącego obiektem hotelarskim, prowadzonej przez Wójta Gminy Janowice Wielkie (nr UH/2/2012).
  • Dom położony jest we wsi Mniszków w górach - Rudawach Janowickich, które przylegając do Karkonoszy są jednym z pasm Sudetów.
  • Mniszków leży w środku Rudawskiego Parku Krajobrazowego (Kotlina Jeleniogórska), na terenach Specjalnych Siedlisk Ochrony - Natura 2000 oraz w centrum Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.
  • Pobliskie miejscowości to m.in. Karpacz, Jelenia Góra, Szklarska Poręba, Janowice Wielkie, Trzcińsko, Kamienna Góra, Mysłakowice, Bukowiec, Wojanów, Łomnica.

Lubisz Chatę Piaskowy Koń?

Rudawy Janowickie / Karkonosze

Rudawski Park Krajobrazowy

Rudawy Janowickie - dziewicze góry przyklejone do Karkonoszy, malownicze widoki na inne pasma górskie, tajemnicze formacje skalne...

Dolina Pałaców i Ogrodów

Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej stanowi unikat na skalę światową po Zamkach nad Renem czy Loarą.

Kolorowe Jeziorka

Kolorowe Jeziorka - jedno z piękniejszych miejsc Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Położone są na północnym zboczu Wielkiej Kopy w pobliżu miejscowości Wieściszowice.

Aktywnie w okolicy

Narty - stoki i szlaki narciarskie

Rudawy Janowickie i Karkonosze są wręcz wymarzone do uprawiania sportów narciarskich. W niewielkiej odległości od naszego górskiego domu dostępnych jest kilkadziesiąt stoków narciarskich.

Szlaki turystyczne

Na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego i Karkonoszy dostępnych jest wiele szlaków pieszych, konnych, rowerowych oraz narciarskich. Nocleg w naszym górskim domku zlokalizowany jest niemal przy wszystkich rodzajach szlaków.

Wspinaczka, buldering i skałki

Rudawy cieszą się ogromną popularnością wśród osób uprawiających wspinaczkę skałkową. Zaczynali tu m.in. Wanda Rutkiewicz, czy Jerzy Kukuczka... Nocleg w Mniszkowie jest świetną bazą wypadową dla miłośników tego sportu.