Gdzie to jest?

Rudawy JanowickieChata Piaskowy Koń zlokalizowana jest w urokliwej, maleńkiej górskiej miejscowości Mniszków (500-650 m. n.p.m.), położonej na głównym grzbiecie Rudaw Janowickich (pasmo Sudetów) w centrum Rudawskiego Parku Krajobrazowego i terenów Natura 2000, u stóp Karkonoszy.
Mniszków stanowi wieś typu łańcuchowego o luźnej zabudowie, liczącą ok. 24 domów rozciągniętych na przestrzeni kilku kilometrów. We wsi nie ma komunikacji zbiorowej ani sklepów - prawdziwa sielanka! Tu kończy się droga, a zaczyna las, góry i piękne widoki...

Czytaj więcej...

Dla kogo?

Dom w górach - otwarty dla wszystkichJesteśmy otwarci na wszystkich turystów i osoby pragnące spędzić czas w spokoju, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. W naszym domu w górach również ci, którzy podróżują ze swoimi pupilami (psami, kotami i innymi zwierzętami) drzwi mają u nas otwarte. Szczególnie mile widziani są turyści z końmi. Rudawy Janowickie są niewysokimi, ale malowniczymi górami, pozwalającymi spędzać aktywnie czas osobom o różnych preferencjach i kondycji fizycznej.

Czytaj więcej...

O nas

Natalia i Jędrzej - Zamek Bolczów - Chata Piaskowy KońInspiracją do rozpoczęcia działalności związanej z noclegami było zamiłowanie do gór, przyrody, koni i turystyki oraz chęć podzielenia się nim z innymi. Przyjechaliśmy w te strony z Wrocławia, ale czujemy się tutaj, jakbyśmy mieszkali od urodzenia. Poza niewielkim gospodarstwem gdzie prowadzimy pasiekę i małą szkółkę roślin, posiadamy dwa zwariowane psy i dwa koty.

Czytaj więcej...

Domek w górach - kontakt

Zarezerwuj pobyt w Chacie
telefonicznie lub mailowo:

+48 609 136 056

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

 

Masz wątpliwości? Sprawdź nas!

Polub nas na Facebooku!

Dom, nocleg, agroturystyka, góry

  • Chata Piaskowy Koń jest wolnostojącym, niezależnym, górskim drewnianym domem do wynajęcia.
  • Nocleg w domu przewidziany jest dla 1 - 8 osób.
  • Górski domek funkcjonuje jako agroturystyka, ale ma charakter w pełni wyposażonego domu jednorodzinnego.
  • Obiekt noclegowy jest wpisany do ewidencji obiektów świadczących usługi hotelarskie, nie będącego obiektem hotelarskim, prowadzonej przez Wójta Gminy Janowice Wielkie (nr UH/2/2012).
  • Dom położony jest we wsi Mniszków w górach - Rudawach Janowickich, które przylegając do Karkonoszy są jednym z pasm Sudetów.
  • Mniszków leży w środku Rudawskiego Parku Krajobrazowego (Kotlina Jeleniogórska), na terenach Specjalnych Siedlisk Ochrony - Natura 2000 oraz w centrum Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.
  • Pobliskie miejscowości to m.in. Karpacz, Jelenia Góra, Szklarska Poręba, Janowice Wielkie, Trzcińsko, Kamienna Góra, Mysłakowice, Bukowiec, Wojanów, Łomnica.

Lubisz Chatę Piaskowy Koń?

Rudawy Janowickie / Karkonosze

Rudawski Park Krajobrazowy

Rudawy Janowickie - dziewicze góry przyklejone do Karkonoszy, malownicze widoki na inne pasma górskie, tajemnicze formacje skalne...

Dolina Pałaców i Ogrodów

Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej stanowi unikat na skalę światową po Zamkach nad Renem czy Loarą.

Kolorowe Jeziorka

Kolorowe Jeziorka - jedno z piękniejszych miejsc Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Położone są na północnym zboczu Wielkiej Kopy w pobliżu miejscowości Wieściszowice.

Aktywnie w okolicy

Narty - stoki i szlaki narciarskie

Rudawy Janowickie i Karkonosze są wręcz wymarzone do uprawiania sportów narciarskich. W niewielkiej odległości od naszego górskiego domu dostępnych jest kilkadziesiąt stoków narciarskich.

Szlaki turystyczne

Na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego i Karkonoszy dostępnych jest wiele szlaków pieszych, konnych, rowerowych oraz narciarskich. Nocleg w naszym górskim domku zlokalizowany jest niemal przy wszystkich rodzajach szlaków.

Wspinaczka, buldering i skałki

Rudawy cieszą się ogromną popularnością wśród osób uprawiających wspinaczkę skałkową. Zaczynali tu m.in. Wanda Rutkiewicz, czy Jerzy Kukuczka... Nocleg w Mniszkowie jest świetną bazą wypadową dla miłośników tego sportu.