Otoczenie

Nasz górski domek oferuje Gościom wiele przestrzeni.

Duża łąka, obszerny parking, wiele zieleni, miejsce na ognisko, grill i plac zabaw...

Parking zlokalizowany jest przy domku i służy wyłącznie naszym Gościom. W promieniu ok. 100 m nie ma innych zabudowań. Obok Chaty płynie niewielki strumień - Miedziany Potok.

W naszym przytulnym górskim domku każdy znajdzie coś dla siebie. Do zaoferowania, oprócz samego noclegu, mamy m.in.:

- ogrodzony plac zabaw dla dzieci (huśtawki, zjeżdżalnia, trampolina, piaskownica i zabawki)

- dwa (niewielkie) stawy rybne zlokalizowane niedaleko apartamentu,

- wydzielone miejsce na ognisko,

- grill murowany,

- altanę,

- meble ogrodowe,

- boisko do gry w siatkówkę lub badmintona (i sprzęt sportowy do tego),

- dwa hektary łąki z pięknym widokiem na góry - Rudawy Janowickie, Kaczawy i Góry Ołowiane,

- parking wyłącznie do dyspozycji Gości,

- sanki, dart (lotki) i inne gry.

Wszyscy Goście korzystający z noclegu w domu, mogą bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu (Wi-Fi).

Szczegóły wyposażenia i udogodnień znajdują się w zakładce Oferta.

W pobliżu Chaty częstymi gośćmi są sarny, łanie (które często mają swoje legowiska na łące tuż obok domku), ale i mniejsze zwierzęta, jak borsuki i lisy. Przy odrobinie szczęścia można być także świadkiem rykowiska jeleni.

Klimat i jego walory

Bez względu na pogodę - domek zapewnia możliwość miłego spędzenia czasu. Nawet czas niepogody zawsze można posiedzieć przy palącym się kominku.

Wiosna w Rudawach Janowickich jest spektakularną porą roku.  Z uwagi na krótszy okres wegetacji niż na terenach nizinnych, roślinność rozwija się szybko i gwałtownie. Zbocza gór, które często są jeszcze pokryte płatami śniegu, szybko zielenieją tam, gdzie go już nie ma. Widoki są szczególnie atrakcyjne, ponieważ z zieleniejących łąk można podziwiać ośnieżone jeszcze szczyty Karkonoszy. Warto przyjechać i zaobserwować, jak przyroda budzi się do życia.

Lato w górach jest bardzo przyjemną porą roku. Sprzyja aktywności fizycznej oraz wypoczynkowi. Upały nie doskwierają tu tak jak na terenach nizinnych. Nawet przy gorącej pogodzie, noce są najczęściej rześkie. Zwykle również w upalnie dni czuć powiew przyjemnego, lekkiego wiatru, co zdecydowanie poprawia samopoczucie. Wakacje będa z pewnością czasem miło spędzonym.

Jesień w Rudawach jest najpiękniejsza... Złocące się buczyny i lasy modrzewiowe przebijające spośród zielonych świerków na stokach gór tworzą niezapomniane wrażenie. Zwykle jesienią pogoda jest bardziej stabilna niż latem, dlatego szczególnie polecamy przyjazd w te tereny na przestrzeni września, października i listopada. Okoliczne lasy obfitują w grzyby.

Zima jest w górach okresem szczególnym. Walory tergo terenu są wyjątkowe i pozwalają docenić piękno tej pory roku. Zbocza gór i szczyty porośnięte świerkami pokrytymi grubą warstwą śniegu sprawiają, że nie raz można poczuć się jak w bajce. Spędzenie czasu przy palącym sie kominku, gdy za oknem pojawi się śnieżyca, również daje niezapomniane wrażenia. Warto zatem przyjechać w trakcie ferii zimowych i poczuć klimat górskiej drewnianej chatki.

Region ten jest dobrze wyposażony w infrastrukturę narciarską. Więcej o tym w zakładce Narty - stoki i szlaki narciarskie.

Sam dojazd do domku (samochodem) nie powinien zimą stanowić większego problemu. W razie opadów śniegu, drogi są odśnieżane na bieżąco (w odróżnieniu od sytuacji w wielu większych miastach). Zimowe opony są jednak nieodzowne. Wszystkim, którzy zechcieliby w trakcie pobytu pozwiedzać okolicę (szczególnie wyższe partie gór), zalecamy zaopatrzenie się w łańcuchy, choć dróg, gdzie jest to bezwzględnie wymagane jest w tym terenie niewiele.

Więcej o Rudawach Janowickich i Rudawskim Parku Krajobrazowym można przeczytać w zakładce Rudawski Park Krajobrazowy.

Zobacz również:  Chata | Parter | Piętro | Otoczenie


Domek w górach - otoczenie

 • chata-otoczenie04_278.jpg
 • chata-widok01_278.jpg
 • chata-otoczenie03_278.jpg
 • chata-otoczenie02_278.jpg
 • chata-otoczenie01_278.jpg

Domek w górach - kontakt

Zarezerwuj pobyt w Chacie
telefonicznie lub mailowo:

+48 609 136 056

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

 

Masz wątpliwości? Sprawdź nas!

Dom, nocleg, agroturystyka, góry

 • Chata Piaskowy Koń jest wolnostojącym, niezależnym, górskim drewnianym domem do wynajęcia.
 • Nocleg w domu przewidziany jest dla 1 - 8 osób.
 • Górski domek funkcjonuje jako agroturystyka, ale ma charakter w pełni wyposażonego domu jednorodzinnego.
 • Obiekt noclegowy jest wpisany do ewidencji obiektów świadczących usługi hotelarskie, nie będącego obiektem hotelarskim, prowadzonej przez Wójta Gminy Janowice Wielkie (nr UH/2/2012).
 • Dom położony jest we wsi Mniszków w górach - Rudawach Janowickich, które przylegając do Karkonoszy są jednym z pasm Sudetów.
 • Mniszków leży w środku Rudawskiego Parku Krajobrazowego (Kotlina Jeleniogórska), na terenach Specjalnych Siedlisk Ochrony - Natura 2000 oraz w centrum Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.
 • Pobliskie miejscowości to m.in. Karpacz, Jelenia Góra, Szklarska Poręba, Janowice Wielkie, Trzcińsko, Kamienna Góra, Mysłakowice, Bukowiec, Wojanów, Łomnica.

Lubisz Chatę Piaskowy Koń?

Rudawy Janowickie / Karkonosze

Rudawski Park Krajobrazowy

Rudawy Janowickie - dziewicze góry przyklejone do Karkonoszy, malownicze widoki na inne pasma górskie, tajemnicze formacje skalne...

Dolina Pałaców i Ogrodów

Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej stanowi unikat na skalę światową po Zamkach nad Renem czy Loarą.

Kolorowe Jeziorka

Kolorowe Jeziorka - jedno z piękniejszych miejsc Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Położone są na północnym zboczu Wielkiej Kopy w pobliżu miejscowości Wieściszowice.

Aktywnie w okolicy

Narty - stoki i szlaki narciarskie

Rudawy Janowickie i Karkonosze są wręcz wymarzone do uprawiania sportów narciarskich. W niewielkiej odległości od naszego górskiego domu dostępnych jest kilkadziesiąt stoków narciarskich.

Szlaki turystyczne

Na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego i Karkonoszy dostępnych jest wiele szlaków pieszych, konnych, rowerowych oraz narciarskich. Nocleg w naszym górskim domku zlokalizowany jest niemal przy wszystkich rodzajach szlaków.

Wspinaczka, buldering i skałki

Rudawy cieszą się ogromną popularnością wśród osób uprawiających wspinaczkę skałkową. Zaczynali tu m.in. Wanda Rutkiewicz, czy Jerzy Kukuczka... Nocleg w Mniszkowie jest świetną bazą wypadową dla miłośników tego sportu.